کنترل و درمان دیابت با رفسکلوژی

درمان دیابت با رفسکلوژی

درمان دیابت با رفسکلوژی موجب کاهش عوارض ناشی از این بیماری می‌شود. رفسکلوژی در درمان سایر بیماری‌ها مفید و نتیجه‌بخش است.

رفسکلوژی چیست ؟

به هم خوردن تعادل بدن ممکن است موجب اختلال در انتقال پیام‌های عصبی به هر بخشی از بدن شود. این عامل سبب کاهش سرعت انتقال پیام‌های عصبی به اندام‌های بدن می‌شود. علم رفسکلوژی به برطرف کردن این مشکل و بهبود ارتباطات عصبی ، کمک شایانی می‌کند. رفسکلوژی سبب افزایش آزادسازی اندورفین در بدن می‌شود.

رفسکلوژی با ایجاد حس شادمانی و سرور ، سبب سلامتی افراد می‌شود. رفسکلوژی روی کف پاها ، دست ، گوش ، صورت و … انجام می‌شود. این علم یا هنر با ماساژ درمانی‌های قدیمی کاملاً متفاوت می‌باشد. رفسکلوژی ، تکنیکی می‌باشد که می‌گوید نقاط بازتابی بر روی اندام‌های مختلف مانند کف دست‌ها ، پاها و گوش و .. وجود دارند که با بخش‌های دیگری از بدن مانند عصب ، استخوان ، غدد و … ارتباط دارند. اعمال فشار روی این نقاط موجب از بین رفتن تورم و احتقان می‌شود. در نتیجه اعصاب فرد آرام می‌شود و گردش جریان خون بهبود پیدا کرده و انقباض عروق به شدت کاهش پیدا می‌کند. این اثرات در درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند درمان زخم دیابتی مفید و نتیجه‌بخش است.

دیابت را چگونه درمان کنیم ؟

دیابت به علت اختلال در ترشح انسولین ایجاد می‌شود. این اختلال موجب به هم ریختگی سطح قندخون می‌شود. دیابت شامل سه نوع دیابت نوع یک ، دیابت نوع دو و دیابت بارداری می‌باشد.

این بیماری با علائم زیادی شامل احساس تشنگی افراطی ، احساس ضعف و گرسنگی شدید ، تکرر ادرار ، ایجاد زخم در بدن ، عدم بهبود زخم‌های بدن ، کاهش شدید وزن ، عفونت‌های مکرر ، خشکی پوست ، تاری دید ، کم بینایی و … همراه می‌باشند.

روش‌های درمانی زیادی برای کنترل و مدیریت دیابت وجود دارند. ورزش و تغذیه مناسب به تنظیم کردن سطح قندخون کمک می‌کنند. داروهای خوراکی و تزریقی زیادی مانند انسولین برای کنترل دیابت وجود دارند. درمان دیابت با رفسکلوژی ، تا حدودی به درمان این بیماری و کاهش عوارض ناشی از آن کمک می‌کند.

برای درمان عوارض ناشی از دیابت مانند زخم‌های دیابتی ، روش‌های درمانی مختلفی وجود دارند. برای درمان زخم‌های دیابتی از محصولات زخم تریتا استفاده می‌کنند. گاهی زخم‌های دیابتی با روش‌های جراحی درمان می‌شوند.

درمان دیابت با رفسکلوژی چگونه است ؟

دیابت عوارض زیادی مانند زخم‌های دیابتی ، ناراحتی‌های کلیوی ، مشکلات کبدی ، ناراحتی‌های قلبی و عروقی و … دارد. رفسکلوژی یا بازتاب درمانی با اعمال فشار بر روی نقاط مربوطه سبب بهبود کارایی آن قسمت‌ها و غدد مربوط به آنها می‌شود. بهبود عملکرد برخی اندام‌ها سبب تعادل متابولیسم بدن می‌شود و بدن با دریافت متعادل انسولین دچار مشکل نمی‌شود.

درمان دیابت با رفسکلوژی به گونه ای است که رفسکلوژی بر روی پانکراس اثر گذاشته و ترشح انسولین را تنظیم می‌کند. همچنین رفسکلوژی موجب هضم و جذب بهتر کربوهیدرات‌ها می‌شود. هضم و جذب بهتر کربوهیدرات‌ها به کنترل سطح قندخون کمک می‌کند.

اندام‌هایی که رفسکلوژی روی آنها اثر گذاشته و موجب هضم و جذب بهتر کربوهیدرات‌ها می‌شوند شامل روده کوچک ، کبد و لوزالمعده و سلول‌های عضلانی می‌باشد.

فواید رفسکلوژی چیست ؟

درمان دیابت با رفسکلوژی یکی از فواید این تکنیک است. فواید دیگر رفسکلوژی شامل موارد زیر می‌باشد.

  • ایجاد حس آرامش و آسودگی خیال در فرد
  • کاهش فشار روحی و اضطراب
  • کمک به روند بهبودی انواع بیماری‌ها
  • بهبود گردش جریان خون
  • تنظیم نمودن فشارخون
  • افزایش اعتماد به نفس در افراد
  • بهبود وضعیت خواب و برطرف کردن اختلالات مربوط به خواب
  • کاهش دهنده درد مفاصل
  • دفع سموم از بدن
  • درمان اختلالات هورمونی در آقایان و خانم‌ها

علاوه بر درمان دیابت با رفسکلوژی ، بیماری‌های دیگری مانند مشکلات سیستم گوارشی ، مشکلات سیستم ادراری ، آلزایمر و حواس پرتی ، بیماری‌های تنفسی و … با رفسکلوژی درمان می‌شوند.

آیا رفسکلوژی عوارضی دارد ؟

این تکنیک هیچگونه عوارضی برای بدن ندارد. تمام افرادی که از این روش درمانی استفاده کرده‌اند ، رضایت کاملی داشته‌اند و دچار هیچ مشکلی نشده‌اند. بنابراین می‌توانید از این روش برای درمان بیماری‌های خود و جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها استفاده کنید. البته درنظر داشته باشید که درمان دیابت با رفسکلوژی ، یک روش درمانی می‌باشد که در کنار سایر روش‌های درمانی به بهبود بیماری شما کمک می‌کند و به هیچ عنوان جایگزین روش‌های درمانی پزشکی نمی‌باشد. شما باید در کنار مصرف داروها تحت نظر پزشک ، از رفسکلوژی نیز بهره ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + سه =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به هرگونه سوالات شما عزیزان هستند. روی تصویر پروفایل کارشناس کلیک کنید.