چگونه زخم کودکان را پانسمان کنیم ؟

چگونه زخم کودکان را پانسمان کنیم-؟

چگونه زخم کودکان را پانسمان کنیم ؟ همه بچه ها در دوران کودکی خود یک سری شیطنت ها دارند که باعث به وجود آمدن زخم‌های روی بدن آنها می شود که باید آن را پانسمان و از آن مراقبت کنند تا جایی که باعث عفونت در بدن نشوند. بهترین راه حل استفاده از محصولات زخم می باشد که امروز ما در این مقاله به بررسی موضوع چگونه زخم کودکان را پانسمان کنیم ، می پردازیم .

بهترین درمان زخم و خراشیدگی پوست کودک

چگونه زخم کودکان را پانسمان کنیم ؟ ابتدا باید محل زخم را شست و شو دهید و بعد از تمیز کردن و شستن با سرم نمکی آن را خشک کنید و بعد از چسب زخم یا پانسمان طبا درم که از محصولات زخم است استفاده کنید .از این پانسمان ها برای انواع خراشیدگی‌ها و بریدگی‌ها می توان استفاده کرد .

نحوه استفاده از پانسمان برای خراشیدگی پوست کودک

بعد از شست و شوی محل زخم کودک می توان با استفاده از یک قیچی استریل پانسمان را به اندازه زخم برش دهید و زخم را با استفاده از این پانسمان پوشش دهید . این پانسمان ها می تواند ۲۴ تا ۷۲ ساعت روی زخم بماند . برای تعویض پانسمان ابتدا باید با سرم شست و شو و بعد پانسمان را بردارید . بنابراین بهترین راه‌حل استفاده از محصولات زخم پانسمان ها  می باشند.

بهترین درمان زخم بریدگی های نیمه عمیق و عمیق کودک

باید ابتدا دست‌های خود را تمیز کنید و خوب بشویید و محل خونریزی را بررسی کنید اگر خونریزی زخم  شدت دارد و خونریزی بند نمی‌آید باید با یک باند و یا حوله تمیز به صورت فشاری آن را بند آورید و بعد از توقف خونریزی زخم ها را با دقت با آب ولرم تمیز کنید . با استفاده از یک پارچه تمیز آن را خشک کنید و از محصولات زخم شرکت تریتا استفاده کنید .

یکی از این محصولات طبابرن یا ماتریکس کلاژن طلا می باشد که این پانسمان ها حاوی ذرات نانو و دارای اثرات آنتی اکسیدان می باشند که باعث کاهش التهاب زخم می شوند و به روند بهبودی زخم کودک کمک می کنند و میزان درد کودک را کاهش می دهند و رطوبت رسانی زخم را افزایش و باعث جذب ترشحات می شوند .

مزایای استفاده از پانسمان ها برای زخم کودکان

این پانسمان ها از بهترین نوع محصولات زخم می باشند چون انواع زخم ها را التیام می دهند و باعث ناراحتی کودک نمی شوند و به زخم نمی چسبند و دارای مواد ضد میکروبی هستند و از عفونت زخم کودک جلوگیری می کنند .

مراقبت از پانسمان زخم کودک

چگونه زخم کودکان را پانسمان کنیم ؟ این موضوع بسیار مهم است و برای مراقبت از  زخم کودک باید پانسمان را بررسی و آن را عوض کنید و یک پانسمان جدید جایگزین آن کنید و این کار را تا زمانی که زخم به طور کامل خوب نشده باشد باید انجام دهید و در صورت مشاهده هر گونه علائمی مانند خارش ، تورم و عفونت باید با پزشک مشاوره کنید . همینطور کودک  در زمانی که زخم آن هنوز التیام نداشته و تازه پانسمان کرده از حمام کردن خودداری کند مگر اینکه از پانسمان های ضد آب استفاده کند که شما می توانید از محصولات زخم شرکت تریتا برای درمان زخم کودک خود استفاده کنید چون این پانسمان ها خاصیت ضد آب و ضد میکروبی دارند .

نکات مهم در پانسمان زخم کودک

در مورد چگونه زخم کودکان را پانسمان کنیم ؟ باید گفت که برای پانسمان زخم کودکان به این نکات باید توجه کرد که مکان زخم ، شدت و آسیب وارد بر زخم کودک ، عمق زخم و دلیل ایجاد شدن زخم را بررسی کنیم و در این صورت استفاده از چسب زخم و پانسمان ها و گاز استریل کمک بزرگی به این زخم ها می کند تا در برابر عوامل بیرونی محافظت شوند و از آن جایی که احتمال بروز عفونت در زخم ها بسیار زیاد است به همین دلیل در پانسمان کردن باید دقت کرد تا از عفونی شدن زخم جلوگیری شود .

سخن پایانی

در مورد اینکه چگونه زخم کودکان را پانسمان کنیم باید روش صحیح پوشاندن زخم‌ها را وارد باشیم  چون کودکان بسیار حساس و در مقابل درد واکنش نشان می‌دهند و باید کمک به التیام سریع زخم کنید تا از ترشحات زخم جلوگیری و باعث رطوبت رسانی زخم با این پانسمان ها شوید به همین منظور شما می توانید با شرکت تریتا ارتباط و از نحوه خرید و فروش محصولات زخم اطلاع حاصل کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *