چگونه از دست جای زخم خلاص شویم : 10 مورد از برترین روش های درمانی

چگونه از دست جای زخم خلاص شویم : 10 مورد از برترین روش های درمانی

بررسی کلی جای زخم

در حالی که بعضی از افراد به جا زخم های افتخار می کنند و آن ها را نماد غرور خود می دانند  ، بسیاری از افراد آن قدر از آن ها بیزارند که فقط می خواهند از دست آن ها خلاص شوند . از آنجا که جای زخم می تواند بر ظاهر تاثیر بگذارد ، می تواند باعث خجالت زدگی فرد شود .

اگر می خواهید از دست یک زخم قدیمی خلاص شوید ، ابتدا باید بدانید زخم چیست و در تلاش هستید از شر چه نوع زخمی خلاص شوید .

جای زخم به عنوان بخشی از روند بهبود طبیعی در پی آسیب دیدگی ایجاد می شود. هنگامی که دِرم – لایه دوم پوست – آسیب دیده است ، بدن شما برای ترمیم آسیب ، الیاف کلاژن را تشکیل می دهد ، و این روند منجر به ایجاد جای زخم می شود.

در بیشتر موارد ، هرچه زخم سریع تر بهبود یابد ، کلاژن کمتری دفع می شود و جای زخم کمتر قابل توجه خواهد بود . به طور معمول ، شدت جای زخم بستگی به شدت جراحت یا آسیب دارد. جا زخم بر روی قسمت های مختلف بدن متفاوت است و جای زخم ها بسته به سن فرد مصدوم گوناگون هستند .برای جا زخم ها انواع مختلفی وجود دارد .

چگونه از دست جای زخم خلاص شویم : 10 مورد از برترین روش های درمانی

10 مورد از برترین روش های درمانی جای زخم

هیچ روش شناخته شده ای برای از بین بردن کامل جای زخم ها وجود ندارد ، اما بسیاری از آنها ، به مرور زمان باعث کم تر شدن جای زخم می شود .

به گفته طرفداران روش های طبیعی بهبود جا زخم ، راهکارهایی وجود دارد که می تواند روند بهبود را تسریع کرده و جای زخم را کمتر مورد توجه قرار دهد. در اینجا برخی از راه حل های درمانی که برای برخی افراد موثر بوده است ، آورده شده است.

آلوئه ورا

پوست سبز پر رنگ آلوئه ورا را از سمت تخت برگ آن بردارید . ژل سبز رنگ و تقریبا شفاف آن را جدا کنید . با استفاده از حرکات دایره ، ژل را مستقیماً روی جای زخم خود بمالید. بعد از نیم ساعت ، ژل را با آب تازه و خنک بشویید.هر روز دو بار تکرار کنید.

ویتامین E

یک کپسول ویتامین E را ببرید و روغن داخل آن را با فشار دادن کپسول از آن خارج کرده و بر روی جای زخم خود بریزید (ممکن است برای پوشش تمام جا زخم به بیشتر از یک کپسول نیاز داشته باشید) . به مدت 10 دقیقه روغن را بر روی خود زخم و محل های اطراف آن ماساژ دهید . بعد از حدود 20 دقیقه روغن را با آب گرم بشویید.این روند را حداقل 3 بار در روز تکرار کنید.

عسل

قبل از خواب ، جای زخم خود را با یک لایه عسل بپوشانید.جا زخم پوشیده از عسل را با یک باند ببندید و در طول شبانه روز آن را باز نکنید .صبح ، بانداژ را برداشته و عسل را با آب گرم بشویید. این کار را به شکل یک عادت هر شب انجام دهید .

روغن نارگیل

چند قاشق غذاخوری روغن نارگیل را گرم کنید ، فقط کافی است به حالت مایع در بیاید . روغن را حدود ده دقیقه روی محل زخم ماساژ دهید. بگذارید پوست حداقل یک ساعت روغن را جذب کند. هر روز دو تا چهار بار این روند را تکرار کنید .

سرکه سیب

4 قاشق غذاخوری آب مقطر را با 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب ترکیب کنید.یک توپ پنبه را درون مخلوط آب مقطر و سرکه سیب کرده و به آرامی جای زخم را خیس کنید . اجازه دهید محلول بر روی محل زخم خشک شود . این کار را هر شب قبل از اینکه به رخت خواب بروید انجام داده و صبح آن را بشویید .

روغن اسطوخودوس و روغن زیتون

سه قطره روغن اسطوخودوس را به سه قاشق روغن زیتون فوق العاده طبیعی مخلوط کنید. روغن ترکیبی را بر روی اطراف محل زخم برای 5 دقیقه ماساژ دهید . روغن را حدود 30 دقیقه در محل بگذارید.منطقه را با آب گرم بشویید.این روند را حداقل 3 بار در روز تکرار کنید .

لیمو

قسمتی از یک لیموی تازه را برش دهید . به آرامی قسمت آبکی لیمو را بر روی جای زخم خود مالش دهید و در این حین لیمو را فشار داده تا آب آن خارج شود . قبل از آن که محل را با استفاده از آب خنک بشویید ، ده دقیقه به آن استراحت دهید . این کار را در بازه زمانی های مشخص به صورت روزانه انجام دهید .

سیب زمینی

یک سیب زمینی را به قسمت های نسبتا ضخیم برش دهید .با استفاده از یک حرکت دایره ای ، برش سیب زمینی را روی زخم خود بمالید. در زمانی که سیب زمینی شروع به خشک شدن کردند آن را دور انداخته و برش جدید و تازه را جایگزین کنید . مالش و تعویض را به مدت حدود 20 دقیقه ادامه دهید و سپس بگذارید جای زخم حدود 10 دقیقه در معرض هوا خشک شود. منطقه را با آب خنک بشویید.این روند را حداقل یک بار در روز تکرار کنید .

گل سرخ و کُندُر

مقدار مساوی ای از روغن طبیعی گل سرخ و کندر را با یکدیگر مخلوط کنید . این مخلوط را بر روی جای زخم ماساژ دهید . پیش از آنکه به آرامی منطقه را با آب گرم شستشو دهید ، به مدت 45 دقیقه به آن استراحت دهید . این روند را سه بار در روز تکرار کنید .

جوش شیرین

مقداری آب مقطر را به صورت قطره قطره به دو قاشق غذاخوری اضافه کنید ؛ آب مقطر را هنگامی که خمیر تشکیل شد قطع کنید . جای زخم خود را با آب مقطر مرطوب کرده و سپس خمیر را روی جای زخم مرطوب شده بمالید. منطقه را بشویید و این کار را به صورت روزانه تکرار کنید .

طبادرم چیست؟

تریتا | ارائه دهنده انواع پانسمان پیشرفته ترمیم زخم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =