پانسمان ایرانی یا خارجی

پانسمان ایرانی یا خارجی

معمولاً انتخاب بین پانسمان ایرانی یا خارجی برای مشتریان که ممکن است مصرف‌کننده‌های عادی یا صاحبان درمانگاه‌ها و مراکز درمانی باشند، یک دغدغه است.

انتخاب پانسمان ایرانی یا خارجی

در گذشته کیفیت پانسمان‌های ایرانی چندان مناسب نبود و تمایل به استفاده از پانسمان‌های خارجی به علت کیفیت برتر و دارا بودن خاصیت‌های ضد عفونی و ترمیم‌کنندگی فوق‌العاده بالا بود.

اما این پانسمان‌های خارجی با کیفیت نه تنها بسیار گران قیمت بودند، بلکه پس از چندی به دلیل تحریم‌ها کمیاب شدند.

با توجه به مشکلات تهیه پانسمان‌های خارجی و پایین بودن کیفیت پانسمان‌های قدیمی ایرانی، دانشمندان و متخصصان توانمند کشورمان تصمیم به بومی سازی تولید پانسمان‌های پیشرفته گرفتند.

پانسمان‌های پیشرفته ایرانی

پانسمان‌های پیشرفته ایرانی با ویژگی‌های مشابه پوست طبیعی انسان ساخته شده‌اند. این پانسمان‌ها از مواد کلاژن و زیست پلیمری ساخته شده‌اند که در درمان زخم ها بسیار اثرگذار هستند.

قیمت پانسمان‌های پیشرفته ایرانی در مقایسه با پانسمان‌های پیشرفته خارجی بسیار ارزان‌تر است. در حالی که به لحاظ کیفی چیزی کمتر از نمونه‌های خارجی ندارد.

پانسمان‌های پیشرفته ایرانی با توجه به کیفیت بالا و قیمت مناسب به بسیاری از کشورهای خارجی از جمله گرجستان و مالزی، صادر می شوند. ساخت پانسمان‌های پیشرفته ایرانی اقدامی ارزشمند در راستای تولیدات محصولات زخم می‌باشد.

پانسمان‌های پیشرفته چیست ؟

پانسمان‌های پیشرفته، پانسمان‌هایی هستند که با دارا بودن فرمولاسیون ویژه و خاصیت‌های ترمیم‌کنندگی و ضد عفونی‌کنندگی قوی برای پوشانندگی انواع زخم‌ها به کار می روند.

این پانسمان‌ها از ویژگی‌های حفظ رطوبت سطح زخم، قدرت جذب بالای اگزودا و ترشحات زخم، امکان تبادل گازهای اکسیژن و دی اکسید کربن، عدم چسبندگی به سطح زخم، ضد عفونتی، قدرت بالای ترمیم‌کنندگی و مصرف آسان برخوردار است.

پانسمان‌های پیشرفته تریتا

برند تریتا در سال 1394 با تولید مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین محصولات زخم، دریچه ای جدید برای درمان انواع زخم‌ها گشود. طبا زیست پلیمر ( تریتا ) توانست پانسمان‌های پیشرفته ایرانی در سطح کیفی پانسمان‌های خارجی و حتی بهتر از آن را تولید کند.

این شرکت دانش بنیان به طراحی و تولید پانسمان‌های پیشرفته گوناگونی پرداخت که در آنها از ساختاری مشابه با پوست انسان استفاده نموده است.

پانسمان‌های پیشرفته تریتا به صورت پانسمان طباگرن، پانسمان طباگرن پلاس نقره، پانسمان ماتریکس کلاژن طبادرم، پانسمان طبادرم پلاس نقره و … می‌باشد.

این پانسمان‌ها برای درمان زخم دیابتی، درمان زخم بستر ، درمان زخم‌های جراحی، درمان انواع زخم‌ها و تاول‌های مشکلات پوستی، درمان سوختگی‌ها و درمان زخم‌های سوانح و حوادث، مفید و مؤثر می‌باشد.

معایب پانسمان‌های خارجی

با توجه به بالا بودن نرخ دلار در کشور، در صورت یافتن پانسمان‌های خارجی اصل، باید مبلغ بسیار زیادی برای خرید آنها پرداخت نمایید.

پانسمان‌های خارجی با توجه به اینکه در خارج از کشور و متناسب با شرایط آب و هوایی آن کشور و ویژگی‌های پوستی مردمان آن کشور طراحی و تولید شده است، ممکن است حساسیت زا باشد و با پوست‌های ایرانی‌ها سازگار نباشد و اثربخشی لازم را نداشته باشد. هر چند که این موارد نادر می‌باشد.

پانسمان‌های خارجی با توجه به شرایط تحریمی حاکم بر کشور به ندرت یافت می‌شود و مانند پانسمان‌های پیشرفته ایرانی در همه داروخانه ها و مراکز درمانی و دارویی در دسترس نیست.

معایب پانسمان‌های سنتی

پانسمان‌های سنتی که در ایران زیاد مورد استفاده قرار می گیرند، از خود، مواد و ذراتی به جای می‌گذارند.

این پانسمان‌ها با چسبندگی به سطح زخم، محل زخم را خشک می‌نمایند.

تعویض این پانسمان‌ها باید توسط پرستار صورت گیرد و استفاده از آنها آسان نمی‌باشد.

از توانایی کمی برای جذب ترشحات و اگزودای زخم برخوردار هستند.

تنها برای زخم‌ها و سوختگی‌های بسیار سطحی قابل استفاده هستند.

با وجود اینکه قیمت پایینی دارند استفاده از آنها توصیه نمی‌گردد مگر به عنوان پانسمان‌های ثانویه.

مزایای پانسمان‌های پیشرفته ایرانی

پانسمان‌های پیشرفته ایرانی دارای اثرات آنتی میکروبیال هستند.

در کاهش درد و التهاب زخم تأثیر چشمگیری دارند.

خاصیت آنتی میکروبیال آن طولانی مدت می‌باشد.

پوشانندگی کاملی در سطح زخم دارد.

در ترمیم بافت‌های پوست عملکردی بی نظیر دارد و کمتر اثری از زخم برجای می‌گذارد.

رطوبت رسانی ایده آلی در محل زخم ایجاد می‌کند و از خشک شدن زخم جلوگیری می‌کند.

تعویض پانسمان به راحتی در منزل بدون نیاز به حضور پرستار انجام می‌گردد.

نتیجه‌گیری : با توجه به مطالب گفته شده بهتر است در انتخاب بین پانسمان ایرانی و خارجی، پانسمان ایرانی را، آن هم از نوع پانسمان پیشرفته انتخاب نمایید تا در درمان زخم به صورت کاملاَ نتیجه بخش و موفق عمل نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به هرگونه سوالات شما عزیزان هستند. روی تصویر پروفایل کارشناس کلیک کنید.