محصولات ضدعفونی و ترمیم زخم

پماد زخم دیابتی

محصولات ضدعفونی و ترمیم زخم : زمانی که یک حادثه ای اتفاق می افتد یا خراش و زخمی ایجاد می شود بهترین کار این است که ابتدا محل زخم را ضدعفونی کرد و بعد آن را پانسمان کرد . بهترین گزینه انتخاب محصولات زخم می باشد که برای انواع زخم ها کاربرد دارد و از عفونت زخم ها جلوگیری می کند که ما در این مقاله به بررسی این نوع محصولات زخم می پردازیم .

انواع ضدعفونی و ترمیم زخم

محصولات ضدعفونی و ترمیم زخم بسیار زیاد می باشد و هر کدام کارایی خاصی دارد ولی بهترین محصولات ضدعفونی کننده زخم را ما در این مقاله برای شما بیان می کنیم تا در هنگام خرید به راحتی بتوانید این محصولات را انتخاب کنید .

محلول ضدعفونی کننده آنتی سپتیک طباسپت

یمحلول آنتی سپتیک طباسپت حاوی ترکیبات قدرتمندی مانند پلی‌هگزانید (PHMB) و سورفکتانت بتائین می باشد که برای پاکسازی، شست و شو، رطوبت رسانی و درمان زخم ها قابل استفاده می‌باشد. PHMB به دلیل اثرات آنتی‌میکروبیال و زیست‌سازگاری ترکیبی ایده‌آل برای کنترل ودرمان عفونت زخم می باشد و تاثیر زیادی در مدیریت کنترل میکروب ها و میزان ترشحات زخم خواهد داشت. PHMB در پاکسازی و ضدعفونی کردن زخم بسیار موثر است. پاکسازی به معنی از بین بردن ناخالصی های قابل مشاهده و کاهش باکتری ها و میکروب ها است.

موارد کاربرد ضدعفونی کننده طباسپت

این ضدعفونی کننده ها برای کاهش سطح میکروارگانیسم های موجود پوست و غشاهای مخاطی استفاده می شود و زمانی که در یک عمل جراحی پوست یا غشاهای مخاطی آسیب ببیند از آنتی سپتیک برای ضدعفونی کردن آن ناحیه برای کاهش عفونت استفاده می شود و افرادی که زخم سوختگی دارند باید محل سوختگی را با این محلول ضدعفونی کنند تا خطر عفونت نداشته باشند و کاربرد این مواد بیشتر برای شستن دستها و ضدعفونی کردن پوست در محل جراحی می باشد و برای تمام انواع زخم ها برای ضدعفونی کردن کاربرد دارد .

ژل ایکس طباسپت

یکی دیگر از انواع محصولات ضدعفونی و ترمیم زخم ژل ایکس طباسپت می باشد که این پانسمان یک هیدروژل حاوی PHMB   و بتائین با غلظت مطلوب دارد این ترکیب از ایجاد بیوفیلم در زخم ها جلوگیری می کند و باعث تحریک تشکیل بافت گرانوله در زخم می شود و در تسهیل دبریدمان زخم و کوتاه شدن مدت زخم ترمیم زخم و کاهش بوی زخم موثر است و در انواع خراشیدگی ها ، بریدگی ها ، زخم بستر ، زخم های دیابتی ، زخم سوختگی ، زخم های تروپاتیک ، زخم های سیاهرگی و سرخرگی ، زخم های جراحی و غیره کاربرد دارد .

پانسمان گرانول کلاژن طباگرن

یکی از محصولات ضدعفونی و ترمیم زخم پانسمان گرانول کلاژن می باشد که از گرانول های استریل سفید رنگ که شامل زیست پلیمرهای فعال بر پایه کلاژن می باشد و برای زخم های حفره ای کاربرد دارد و با داشتن جذب فرمولاسیون طباگرن اگزودا و ترشحات ناشی از زخم را جذب می کند و به شکل ژل بر روی زخم می شود و نقش بسزایی در تقویت دبریدمان بافت نکروتیک دارد .

ویژگی های پانسمان گرانول کلاژن طباگرن

این پانسمان نقش زیادی در شکل دوره ترمیم زخم های مزمن دارد و کلاژن موجود در فرمولاسیون طباگرن روی رشد میتوز فیبروپلاست ها دارد و باعث کاهش فعالیت آنزیم های ماتریکس متاپروتئیتاز در بافت آسیب دیده دارد . روی سرعت ترمیم زخم تاثیر دارد و این پانسمان باعث پوشانندگی کامل سطح زخم می شود و به دلیل سادگی ساختار آن به راحتی از روی زخم برداشته می شود و به بستر یا لباس نمی چسبد و نقش بسزایی در جذب اگزودای زخم دارد و جزو بهترین محصولات ترمیم زخم می باشد .

پانسمان طباگرن پلاس نقره

یکی از انواع محصولات ضدعفونی و ترمیم زخم پانسمان طباگرن پلاس نقره می باشد که از محصولات پیشرفته ترمیم زخم تریتا است . گرانول های بیوپلیمری بر پایه کلاژن است و از نانو ذرات کریستالی نقره برای درمان عفونت ها استفاده می شود و اثرات آنتی میکروبیال و درمان عفونت را دارا می باشد و ذرات نقره باعث ایجاد منافذ در دیواره میکروارگانیسم کرده و ممانعت از همانند سازی DNA  و تداخل با سیتوکروم های مختلف منجر به مرگ میکروارگانیسم می گردد

این پانسمان باعث کاهش التهاب در محل زخم می شود و تسریع روند گرانولاسیون را افزایش می دهد و باعث حفظ رطوبت در سطح زخم می شود و برای زخم های دارای عفونت ، زخم های حفره ای و زخم بستر و زخم های سوختگی کاربرد دارد .

سخن پایانی

محصولات ضدعفونی و ترمیم زخم برای انواع زخم ها کاربرد دارد که یکی از بهترین محصولات زخم در زمینه ترمیم و ضدعفونی کردن زخم ها می باشد که در این زمینه شما می توانید با شرکت تریتا ارتباط و از نحوه خرید و سفارش این محصولات اطلاع حاصل کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به هرگونه سوالات شما عزیزان هستند. روی تصویر پروفایل کارشناس کلیک کنید.