زرد شدن زخم نشانه چیست؟

دلمه بستن زخم ها بخشی طبیعی از روند بهبودی بدن هستند و بعضاً زخم را بهبود می بخشد. در موارد دیگر ، زخم های زرد می توانند نشانه بارز برخی از عفونت های پوستی و زخم های سرد باشند.

اگرچه زمانی که زخم ها در حال بهبود هستند معمولاً به رنگ قرمز تیره هستند ، اما می توانند از نظر رنگ و بافت بسیاری از تغییرات را طی کنند.در این مقاله ، به علل احتمالی زخم زرد و گزینه های درمانی آنها می پردازیم.

زرد شدن زخم نشانه چیست؟

چه چیزی باعث زرد شدن زخم می شود؟

پوست به عنوان یک مانع عمل می کند، و بدن را از عوامل مضر موجود در محیط محافظت می کند. هنگامی که چیزی به پوست آسیب می رساند، خون در اطراف محل لخته می شود تا پوسته خشک موقتی به نام زخم تشکیل شود.بدن به طور طبیعی برای آب بندی، دلمه هایی روی زخم ایجاد می کند و باعث جلوگیری از خونریزی زخم می شود و خطر ورود میكروب به پوست را كاهش می دهد.

زخم ها معمولاً در ابتدا به رنگ قرمز تیره یا قهوه ای رنگ هستند و اغلب در طی روند بهبودی تیره تر می شوند. با این حال ، در برخی افراد ، یک زخم ممکن است رنگ خود را از دست بدهد.پوسته پوسته شدن و زرد شدن می تواند روی یک زخم شکل بگیرد. چرک معمولاً یک علامت عفونت است و می تواند یک عفونت باکتریایی مانند پوست تحریک شده یا عفونت ویروسی مانند تبخال را نشان دهد.

گاهی اوقات ، زخم می تواند باز شود و مقدار کمی مایع زرد یا صورتی شفاف از آن خارج شود. معمولاً این طبیعی است و دلیلی برای نگرانی نیست. با این وجود ، فرد باید مطمئن باشد که منطقه را تمیز و خشک نگه می دارد.

بعضی اوقات ، سیستم ایمنی بدن نمی تواند با تمام باکتری هایی که در زخم قرار دارند مقابله کند و این می تواند منجر به عفونت شود.برخی از علائم زخم آلوده عبارتند از:ناحیه ای از قرمزی در حال گسترش است.چرکی که از زخم ناشی می شود.

تورم ، حساسیت یا درد در اطراف زخم که با گذشت زمان بدتر می شود.تبپوسته زرد رنگ روی زخم

زخم زرد

زخم زرد یک عفونت پوستی است که می تواند به دلیل هر گونه آسیب پوستی ایجاد شود. هنگامی اتفاق می افتد که باکتری ها در یک محل مانند برش یا ناحیه اگزما که پوست ترک خورده باشد قرار بگیرند. فرد مبتلا، سوزش پوستی و پوستی زرد رنگ را روی پوست تجربه می کند که به طور معمول از بین می رود.

زخم زرد به ندرت جدی است ، اما مسری است. اگر فردی منطقه آلوده را خراشیده یا لمس کند ، ممکن است میکروب ها را در اطراف بدن یا در افراد دیگر پخش کند.

زخم های سرد

ویروس تبخال هرپس (HSV) باعث ایجاد زخمهایی می شود ، که معمولاً در اطراف لب ظاهر می شود.تاول در ابتدا به عنوان احساس سوزن سوزن شدن، خارش یا سوزش در ناحیه آسیب دیده آغاز می شود. این احساس می تواند چند ساعت تا یک روز دوام داشته باشد، پس از آن خوشه ای از تاول های پر از مایع قرمز و مایع ظاهر می شود. این تاول ها با گذشت زمان می توانند ابری تر به نظر برسند و مایعات ممکن است شبیه چرک باشد.

تاول ها معمولاً بعد از چند روز باز می شوند و مایع شفاف یا زرد را خارج می کنند. شیوع آن می تواند دردناک باشد و به مدت حدود یک هفته ادامه یابد.در مرحله آخر ، تاول ها از روی پوست پاک می شوند و روی پوست حالت زخم بوجود می آید. این زخم ها که بعضی اوقات زرد رنگ هستند ، تمایل به خشک شدن و افتادن در طی چند روز دارند.

زرد شدن زخم نشانه چیست؟

درمان

در افراد سالم ، زخم هایی مانند بریدگی و ضایعات خراشیده به خودی خود بهتر می شوند تا زمانی که فرد آنها را تمیز نگه دارد.

اگر کسی فکر کند که زخم آلوده دارد ، باید با پزشک صحبت کند. پزشک معمولاً بسته به شدت و میزان عفونت ، یک دوره آنتی بیوتیک خوراکی یا یک کرم آنتی بیوتیک یا پماد را تجویز می کند.

درمان عفونت پا

پزشکان همچنین عفونت پا را با آنتی بیوتیک های خوراکی یا موضعی درمان می کنند. از آنجا که عفونت پا مسری است ، اگر کودک دچار آن شده باشد نباید چند روز پس از شروع درمان به مدرسه برود.عفونت پا معمولاً طی چند هفته به تنهایی درمان می شود.

آکادمی پوست آمریکا به افراد توصیه می کند که عفونت را از طریق:

تمیز کردن زخم ها با صابون و آب هر چند وقت یکبار البته با توصیه پزشکتا زمانی که پوستی پوسته پوسته است و یا فرد به هر علتی به مدت 1 تا 2 روز از مصرف آنتی بیوتیک خودداری کند، از تماس پوست به پوست خودداری کنید.

پوشش زخم ها با باندها و نوارهای گازیاز لمس یا خراشیدن زخم ها خودداری کنید.

درمان زخم های تبخال

درمانی برای زخمهای تبخال وجود ندارد. هنگامی که شخصی درگیر تبخال شده است، به احتمال زیاد در اکثر اوقات زندگی دچار این مشکل می شود. عواملی از جمله بیماری ، استرس و آسیب پوستی همگی می توانند علت شیوع این بیماری باشند. (Docosanol (Abreva یک داروی موضعی بدون نسخه است که افراد می توانند هنگام علائم ابتلا به تبخال ، برای درمان شیوع بیماری از آن استفاده کنند. این دارو با مبارزه با ویروس کار می کند.

داروهای ضد ویروسی خوراکی نیز با تجویز نسخه ای برای درمان شیوع بیماری در دسترس هستند و در صورت تشخیص پزشک، از شیوع بیشتر آن جلوگیری می کند.

خلاصه

زخم ها بخشی طبیعی از روند بهبودی پوست هستند. آنها در حالی که سیستم ایمنی بدن بافت زیر بدن را ترمیم می کند ، ورود باکتری ها را به داخل زخم متوقف می کند.زخم ها معمولاً یک رنگ قرمز تیره هستند و تمایل دارند قبل از خشک شدن و ریزش ، تیره تر شوند. هنگامی که پوسته اطراف زخم پوسته وجود دارد ، و به نظر می رسد زرد باشد ، ممکن است این منطقه آلوده شده و به درمان با آنتی بیوتیک ها احتیاج داشته باشد. هرکسی که فکر کند زخم عفونی دارد باید با پزشک صحبت کند.تبخال یک بیماری رایج است که می تواند باعث ایجاد زخم زرد نیز شود. ممکن است افراد برای درمان به آنتی بیوتیک ها احتیاج داشته باشند ، اما اغلب مدیریت زخم های سرد در خانه ممکن است.

Source: www.medicalnewstoday.com

مقالات درمان زخم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ