راهنمای درمان زخم سوختگی

راهنمای درمان زخم سوختگی

امروز در این مقاله به بررسی راهنمای درمان زخم سوختگی می پردازیم چون سوختگی یک نوع آسیب به پوست است که در اثر عواملی مانند مایعات داغ ، آتش سوزی ، جریان الکتریکی و غیره ایجاد می شود . این سوختگی ها در بعضی مواقع سطحی و گاهی شدید است و باعث بروز مشکلات بسیاری برای بیماران می شود. این سوختگی ها دارای چند درجه می باشند که نوع اول و دوم خفیف و سطحی است ولی نوع سوم و چهارم بیشترین آسیب را به بدن می زنند.

چه عواملی باعث سوختگی می شوند؟

مایعات داغ:

یکی از عوامل اصلی برای سوختن ، آب داغ می باشد و از بدترین نوع عامل سوختگی به حساب می آید ، زمانی که سماور بر روی کودکان واژگون می شود یا در افراد مسن آب داغ به علت لرزش دستان بر روی بدن آنها ریخته می شود و یا افرادی که از داروهای اعصاب و آرام بخش استفاده می کنند بیشتر در معرض این نوع سوختگی هستند ، اگر این سوختگی ها عمیق نباشد با استفاده از لوسیون ها و محصولات تریتا می توانید این زخم سوختگی را درمان کنید بنابراین یکی از موارد راهنمای درمان زخم سوختگی استفاده از پمادها و لوسیون ها می باشد که باید فوری پانسمان شوند.

آتش سوزی:

یکی دیگر از عوامل سوختگی آتش سوزی است که ممکن است در اثر نشت لوله های گاز یا اجاق گاز باشد که در این سوختگی مشکلات تنفسی و مسمومیت با گازها پیش میاید که فوری باید درمان شود.

سوختگی ناشی از جریان الکتریکی :

این سوختگی ناشی از جریان برق و فشار قوی برق بالای ۱۰ هزار ولت است که باعث سوختگی می شود و این سوختگی شدید است و این سوختگی بیشتر برای کارگران و کارمندان محیط های صنعتی که با فشار قوی برق سر و کار دارند ، اتفاق می افتد که باعث به خطر افتادن جان آنها می شود. بنابر این در راهنمای درمان زخم سوختگی باید به نوع شدت سوختگی توجه کنیم.

اقدامات لازم برای درمان زخم سوختگی چیست؟

ابتدا باید به تنفس بیمار دقت کنیم و لباس های بیمار را در آورده و ناحیه سوختگی را با آب خنک بشویید چون آب خنک بهترین تاثیر را روی سوختگی دارد اگر سوختگی سطحی باشد باید اقدامات اولیه برای پانسمان را انجام داد که این اقدامات شامل شستشوی زخم ، پانسمان با پماد و ارزیابی بهبودی زخم می باشد ولی اگر سوختگی شدید باشد، باید بیمار به بیمارستان منتقل و تحت نظر پزشک قرار گیرد. اگر سوختگی ها بالای ۱۰ درصد باشد بدن آنها نیازمند سرم است و باید از خطر عفونت زخم جلوگیری کرد. پس برای درمان مناسب باید توجه به راهنمای درمان زخم سوختگی کرد چون توجه به این موارد در راهنما بسیار مهم می باشد و باعث جلوگیری از عفونت زخم می شود.

به چه نکاتی در هنگام سوختگی شدید باید توجه شود؟

اگر سوختگی بالای ۲۰ درصد باشد بدن دچار ضعف سیستم ایمنی و کمبود تغدیه می شود که در این صورت باید مواد غذایی ، ویتامین ها و مواد پروتئینی را افزایش دهیم . در این سوختگی ها مقدار زیادی آب و پروتئین از دست می رود که باعث کاهش گردش خون و افت فشار خون می شود پس باید تغذیه و مایعات بیمار را افزایش داد تا به حالت طبیعی برگردد. یکی دیگر از موارد سوختگی عفونت های زخم می باشد که باعث امکان ورود میکروب ها به بدن بیمار می شود که این میکروبها باعث ایجاد عفونت می شود که با مراقبت درست و مناسب از زخم ها باعث کاهش خطر عفونت می شوید و حداقل یک بار در روز باید زخم ها شستشو شود و با پمادهای مناسب و تغذیه مناسب باعث کاهش عفونت شوید پس باید به این نکات مهم در هنگام سوختگی دقت کرد و با استفاده از راهنمای درمان زخم سوختگی به بهبود درمان زخم کمک کرد.

درمان زخم سوختگی با محصولات پیشرفته تریتا

شرکت تریتا با سابقه درخشان جزو بزرگترین تولید کنندگان محصولات برای ترمیم زخم ها می باشد. این محصولات با کیفیت بالا برای درمان بیماران سوختگی اثرات بسیار زیادی دارد این محصولات برای انواع زخم ها کاربرد دارد که شما در هر زمان می توانید باشرکت تریتا ارتباط و از محصولات و نوع کاربرد آنها اطلاع حاصل کنید

سخن پایانی

در راهنمای درمان زخم سوختگی باید به نکات تنفسی بیمار دقت کنیم و مراقبت های لازم برای زخم های  سوختگی را انجام دهیم تا زخم ها بهبود شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به هرگونه سوالات شما عزیزان هستند. روی تصویر پروفایل کارشناس کلیک کنید.