درمان سریع و آسان زخم بستر

درمان آسان و سریع زخم بستر

درمان سریع و آسان زخم بستر : همانطور که می دانید خوابیدن طولانی مدت یا نشستن در یک حالت ثابت در بستر یا صندلی باعث می شود که بخشی از پوست یا بافت بدن دچار آسیب شود . زخم بستر در بخش های استخوانی بدن ایجاد می شود چون در این قسمت ها فشار بیشتری به پوست وارد می شود و چربی های کمتری برای محافظت از این ناحیه وجود دارد . این زخم بستر اغلب در نواحی ستون فقرات ، لگن ، مچ پا و پشت کمر و دست اتفاق می افتد که ما در این مقاله به بررسی درمان سریع و آسان زخم بستر می پردازیم .

زخم بستر چیست ؟

زخم بستر یا زخم فشاری pressure sore  یک ضایعه ای است که در اثر فشار ممتد در پوست و بافت های زیر پوست ایجاد می شود و بیشتر در قسمت های که برجستگی استخوانی وجود دارد و عضله ای در بین آن نیست مانند پاشنه پا ، لگن و باسن به وجود می آید و در اثر بی حرکتی و کم تحرکی باعث کاهش خونرسانی موضعی می شود . به صورت کلی در اثر فشرده شدن و کشیده شدن زخم بستر ایجاد می شود که برای درمان سریع و آسان زخم بستر باید اقداماتی انجام شود که بیمار رو به بهبودی رود .

مراقبت از زخم بستر

در درمان سریع و آسان زخم بستر باید عامل ایجاد فشار را برطرف کرد و بعد از جا به جایی مرتب در هر ۲ ساعت یک بار بیمار و ماساژ مناطق تحت فشار و استفاده از پانسمان درمان زخم بستر تریتا جهت بهتر شدن خونرسانی و محافظت از پوست در مراحل اولیه جزو بهترین اقدامات درمان و مراقبت از بیمار می باشد .

تمیز و خشک کردن پوست

یکی از راه های درمان سریع و آسان زخم بستر تمیز کردن و خشک کردن پوست می باشد . پوست را با تمیز کننده های ملایم و بهداشتی به آرامی شسته و خشک کنید و این روش را باید به طور مرتب انجام دهید به خصوص در جاهای که ادرار ، مدفوع با پوست تماس دارد باید مرتب شست و شو شود و در زخم های باز هر دفعه که پانسمان را عوض می کنید زخم را با محلول سالین شست و شو دهید .

محافظت از پوست

شما می توانید برای محافظت از پوست از پودر بچه در نقاطی که دچار اصطکاک می شود استفاده کنید . برای پوست های خشک از لوسیون ها و محصولات تریتا می توانید استفاده کنید و ملحفه و لباسها را به طور مرتب تعویض کنید و دگمه های لباس و چین و چروک در ملحفه ها هم نباید باعث تحریک پوست شود .

سریعترین درمان زخم بستر

برای درمان سریع و آسان زخم بستر استفاده از پانسمان های مرطوب توصیه می شود . وقتی خونرسانی کاهش پیدا می کند و به بافت ها نمی رسد و تا زمانی که بافت مرده روی زخم است محل مناسبی برای رشد میکروبها است که برای این نوع زخم ها از پانسمان های پوشاننده که روی زخم را بپوشاند استفاده می کنیم . این پانسمان ها از ورود میکروب به زخم جلوگیری می کند و زخم را سریعتر خوب می کند و این پانسمان های مرطوب با استفاده از فیزیولوژی بدن باعث زودتر خوب شدن زخم می شوند چون محیط مرطوب برای درمان زخم بیمار بسیار موثر است و شما با استفاده از پانسمان های تریتا می توانید به درمان زخم بستر کمک کنید و خیلی سریع زخم ها رو به بهبودی می روند .

تاثیر ویتامین در درمان زخم بستر

استفاده از ویتامین ها و سبزیجات مناسب و مواد پروتئینی و اسیدهای امینه انرژی بیمار را تامین می کند . همینطور زینک و روی و ویتامین سی در بهبودی زخم تاثیر زیادی دارد . رژیم غذایی مناسب حاوی ویتامین های ای و کلسیم برای این بیماران توصیه می شود و نوشیدن مقداری آب و مایعات را نباید فراموش کرد و در آخر کمی زردچوبه با شیر مخلوط کنید و روزی دو بار به بیمار بدهید که در ترمیم زخم بسیار موثر است .

سخن پایانی

برای درمان سریع و آسان زخم بستر باید با تغذیه مناسب و استفاده از ویتامین ها و مواد معدنی و با استفاده از پانسمان های مداوم با صبوری و آرامش بیمار خود را مراقبت کنید به همین منظور شما می توانید با شرکت تریتا ارتباط و از نحوه سفارش و خرید محصولات اطلاع حاصل کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 14 =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به هرگونه سوالات شما عزیزان هستند. روی تصویر پروفایل کارشناس کلیک کنید.