درمان زخم عمیق

درمان زخم عمیق

معرفی درمان زخم عمیق: همانطور که می دانید زخم ها بر دو نوع هستند زخم سطحی و زخم عمیق ، زخم های سطحی بر روی سطح پوست ایجاد می شود ولی زخم های عمیق بافت های زیرین پوست را تخریب می کنند و به راحتی درمان نمی شوند و باید برای بهبودی این زخم ها به پزشک مراجعه کرد ما در این مقاله به بررسی درمان زخم عمیق و نکات مهم برای درمان ، پانسمان زخم عمیق می پردازیم تا با اطلاعات بیشتر در این زمینه برای بیمار اقدام کنید.

روش درمان زخم عمیق

برای معرفی درمان زخم عمیق با توجه به شرایط موجود زخم بیمار ، سوراخ بودن ، ایجاد حفره ، خونریزی و غیره اقدام به درمان کنید . در ابتدا باید زخم را بشویید و تمیز کنید و در صورت نیاز زخم را بخیه و یا پانسمان کنید که پانسمان تریتا ، پانسمان های نوینی است که زخم را سریعتر رو خوب می کند و باعث بهبودی و التیام زخم می شود و در بعضی مواقع پزشک متخصص داروهای آنتی بیوتیک ، پماد و داروهای ضد درد را برای جلوگیری از عفونت زخم را برای بیمار تجویز می کند .

عوارض احتمالی درمان زخم عمیق

یکی از عوارض درمان زخم عمیق ، عفونت می باشد که ممکن است با خونریزی همراه باشد و این زخم ها دارای ترشحات زرد و یا سبز رنگ و بوی بد نامطبوع می باشند. از دیگر نشانه های عفونت تب بالای ۳۷ درجه می باشد و یا ایجاد توده در زیر بغل و کشاله ران است . گاهی اوقات این عفونت ها از باکتری هایی ایجاد می شوند که ناراحتی قلبی را به همراه دارد و انقباضات عضلانی را در فک و گردن به وجود می آورد که بسیار خطرناک است‌.

نکات مهم برای بهبود و درمان زخم عمیق

 • برای اینکه زخم های عمیق زودتر بهبود پیدا کنند و سریعتر خوب شوند باید به یک سری نکات توجه کرد :
 • زخم های عمیق خیلی سریع عفونی می شوند و برای اینکه میکروبها وارد پوست نشوند و عفونت ایجاد نکنند باید تا حد امکان آن را تمیز و پاکیزه کرد.
 • مصرف آنتی بیوتیک بسیار مهم می باشد درصورتی که زخم عفونی شود باید آنتی بیوتیک با تجویز پزشک مصرف کرد.
 • قند خون را باید کنترل کرد چون قند خون بالا تسریع بهبودی زخم را کاهش می دهد .
 • اگر بهبودی زخم خیلی طولانی شود ممکن است به سرطان پوست تبدیل شود که حتما باید به درمان زخم عمیق دقت و توجه کرد.
 • از خراش دادن یا کندن زخم ها پرهیز کنید چون باعث عفونت در محل زخم می شود .

پانسمان زخم عمیق

برای اینکه زخم ما از هر گونه میکروب و آلودگی در امان باشد و زخم رو به بهبودی برود باید آن را پانسمان کرد . یک پانسمان دارای ماده یا یک پوششی است که برای حفاظت از زخم بر روی زخم قرار می گیرد و این پانسمان ها طوری طراحی شده است که برای همه نوع زخم و درمان زخم عمیق مفید می باشد . این پانسمان ها دارای ویژگی های خاصی هستند که اثرات بسیار مفیدی در سرعت ترمیم زخم دارند. این ویژگی ها عبارتند از :

 • ترشحات اضافی زخم را جذب می کنند‌.
 • محیط مرطوب برای زخم ایجاد می کنند .
 • استریل و عاری از هر گونه میکروب می باشند.
 • حساسیت و آلرژی به وجود نمی آورند.
 • مقرون به صرفه هستند و مناسب با بودجه بیمار می باشند.
 • تولید این پانسمان ها توسط شرکت تریتا که به عنوان بزرگترین تولید کننده محصولات برای انواع زخم ها و پانسمان ها در جهان می باشد.

انواع پانسمان برای درمان زخم عمیق از محصولات شرکت تریتا

شرکت تریتا از بزرگترین شرکت های تولید کننده محصولات درمان زخم ها می باشد . یکی از این محصولات انواع پانسمان ها هستند که سه نوع می باشند . طبا برن پانسمان ماتریکس کلاژن طلا ، طبا استاپ پانسمان جلوگیری سریع از خونریزی و طبا گرن پلاس نقره پانسمان گرانول کلاژن نقره که این پانسمان ها حاوی آنتی اکسیدان می باشند و باعث کاهش التهاب زخم می شوند و به علت داشتن سلولهای فیبروپلاست روند بهبود زخم را سریعتر می کند. برای تهیه این پانسمان ها شما می توانید به صورت  آنلاین با متخصصین شرکت تریتا در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

سخن پایانی

بنابراین برای درمان زخم عمیق و بهبودی زخم حتما با پزشک مشاوره و به نکات مهمی که پزشک برای بهبودی زخم به شما توصیه می کند، توجه کنید تا زخم ها سریع تر رو به بهبودی بروند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + دو =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به هرگونه سوالات شما عزیزان هستند. روی تصویر پروفایل کارشناس کلیک کنید.