اوزون تراپی برای درمان زخم دیابت

اوزون تراپی برای درمان زخم دیابت

اوزون تراپی برای درمان زخم دیابت یکی از روش های نوین در علوم پزشکی می باشد که این روش بسیار مفید برای درمان بیماری زخم دیابت است. در این روش برای بهبودی بیمار از گاز یا مایع محلول اوزون از طریق خوراکی ، تزریقی و یا پوستی استفاده و وارد بدن بیمار می شود که امروز ما در این مقاله به بررسی مکانیسم اوزون تراپی و اثر اوزون تراپی می پردازیم.

اوزون تراپی چیست و چگونه باعث بهبود زخم می شود؟

اوزون تراپی یک نوع گاز اوزون است که به روش های مختلف استفاده می شود . روش داخل بافتی ، روش داخل وریدی و عضلانی . اوزون به بدن بیمار وارد و باعث بهبودی وضعیت بیمار می شود . همانطور که می دانیم اوزون تراپی باعث خونرسانی به بدن و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و باعث ترمیم سلولها و بافت های آسیب دیده می شود و رشد باکتریها را از عفونت جلوگیری می کند. پس اوزون تراپی برای درمان زخم دیابت بسیار مهم و کارایی بالایی دارد.

مکانیسم اثر اوزون تراپی

از تاثیرات مهم اوزون سیستم ایمنی بدن را افزایش داده و سلولهای آسیب دیده و سلولهای مرده با تحریک ماکروفاژها از بین رفته و روند التهاب از بین می رود و سلولها با سرعت بیشتری ترمیم می شوند. این اوزون چون گازی ناپایدار است وقتی وارد بدن می شود تولید انرژی می کند و فرایند ترمیم سلولها را انجام می دهد که در این فرایند با تحریک یک آنزیم دی فسفو گلیسرات اکسیژن بیشتر وارد و تولید ATP را بوسیله میتوکندری را آسان و این دو عامل در ترمیم سلولها و بهبودی آنها نقش بسیار مهمی دارد. بنابراین اوزون تراپی نقش بسیار مهمی برای درمان زخم دیابت و انواع زخم ها دارد.

کاربردهای اوزون تراپی

اوزون تراپی باعث افزایش سرعت ترمیم سلولها و برای کنترل و درمان بعضی از بیماری ها موثر است و همینطور اوزون تراپی برای درمان زخم دیابت و دیگر بیماریها کاربرد بسیار فراوانی دارد این بیماریها شامل : بیماریهای قلبی و عروقی ، انواع زخم ها ( زخم بستر ، زخم سوختگی ، زخم دیابت ) ، درمان ایدز ، عفونت های قارچی ، تومورهای سرطانی ، آلرژی ها، درمان آسیبهای مفصلی ، درمان عفونتهای قارچی ، بهبود التهاب مثانه ، مشکلات پوستی ، بهبود آلزایمر و غیره بسیار کاربرد دارد.

اوزون تراپی و  درمان زخم دیابت

زخم دیابت هم مانند دیگر زخم ها مزمن می شود و باید از عفونت زخم جلوگیری کرد و با استفاده از اوزون تراپی برای درمان زخم دیابتی باعث بهبودی زخم عفونی می شود و سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و با تحریک جریان خون و افزایش تغذیه رسانی سلولها سیستم ایمنی منطقه زخم شده را تقویت می کند و اکسیژن وارد شده وقتی در مجاورت انرژی قرار بگیرد به دو اتم اکسیژن تبدیل می شود که همان گاز اکسیژن فعال است و این اتم اکسیژن به باکتریها و میکروبها و التهاب ها متصل و آنها را اکسید می کند با اکسید شدن زخم ها غیرفعال می شوند و تجمع اکسیژن بر روی این زخم ها باعث ضد عفونی شدن زخم و ترمیم و بهبود زخم می شود.

روش های استفاده از اوزون برای درمان زخم

یکی از روشها این است که حدود چند میلیمتر از خون بیمار گرفته می شود و اوزون را به داخل آن تزریق و پس از ترکیب گاز با خون دوباره آن را به بیمار تزریق می کنند و باعث می شود خون از باکتریها و ویروسها و بیماریهای عفونی پاک شود.

روش بعدی شستشوی زخم با آب اوزون می باشد که این روش برای درمان زخم ها بسیار مفید می باشد‌.

روش بعدی برای درمان بیماران دیابتی است که می توان از طریق مقدار زیادی اوزون را داخل کیسه ای قرار داد و به مدت چند دقیقه پاها در کنار این کیسه ها قرار گیرد و باعث جذب اوزون از طریق پوست می شود و در درمان زخم های حاد دیابتی بسیار موثر است . بنابر این اوزون تراپی برای درمان زخم دیابتی دارای خواص ضد باکتری و ویروس می باشد و ضد عفونی کننده قوی برای معالجه و درمان زخم ها می باشد.

سخن پایانی

همانطور که بیان کردیم اوزون تراپی برای درمان زخم دیابت و انواع زخم ها یک ضد عفونی کننده قوی است و خطرات و آسیب های عفونی شدن زخم ها را کاهش می دهد . شما می توانید با انتخاب و با استفاده از محصولات تریتا برای ترمیم و جلوگیری از هر گونه مشکلات پوستی و زخم های دیابتی جلوگیری کنید چون محصولات تریتا با بهترین کیفیت تولید می شود شما می توانید برای مشاهده این محصولات به سایت تریتا مراجعه و به صورت آنلاین با مشاوران ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به هرگونه سوالات شما عزیزان هستند. روی تصویر پروفایل کارشناس کلیک کنید.