انواع پانسمان پیشرفته زخم

پانسمان کامفیل

انواع پانسمان پیشرفته زخم : پانسمان‌های نوین و پیشرفته ساختاری شبیه به پوست انسان در زمینه ترمیم زخم و جلوگیری از خونریزی هستند و در فرایند ترمیم زخم‌های حاد و مزمن طراحی شده اند و باعث افزایش ترمیم زخم و جلوگیری از خونریزی‌ها می شوند و می توان گفت که این محصولات از بهترین محصولات زخم می باشند و کارایی بسیار بالایی دارند  به همین منظور ما در این مقاله به بررسی انواع پانسمان زخم پیشرفته می پردازیم .

پانسمان ماتریکس کلاژن

یکی از انواع پانسمان پیشرفته زخم پانسمان ماتریکس کلاژن می‌باشد که این پانسمان‌های ترمیم زخم هیدروژل ورقه ای شفاف هستند و حاوی ۹۰ درصد آب در بستری ژلی مانند می‌باشند که به تنظیم تبادل مایع از سطح زخم کمک می کند . این پانسمان با ساختار ماتریکسی شفاف بر مبنای کلاژن و زیست پلیمرها با منشا طبیعی شبیه به ماتریکس خارجی سلول پوست می‌باشند و بر فرایند ترمیم زخم و سرعت ترمیم زخم اثر می گذارد و یکی از بهترین محصولات زخم شرکت تریتا می باشد .

پانسمان ماتریکس کلاژن نقره

یکی دیگر از انواع پانسمان پیشرفته زخم پانسمان کلاژن نقره می‌باشد که بعد از تماس با ترشحات زخم به صورت یک لایه ژلاتینی تبدیل می شود و با ایجاد رطوبت گرانولاسیون را سرعت می‌دهد و اپیتلیزاسیون را ارتقا می‌دهد و باعث بهبودی زخم می شود . مواد تشکیل دهنده آن کلاژن طبیعی EDTA  CMC سدیم آلژینات می باشد.

این پانسمان ماتریکس کل اکتیو پلاس AG با ایجاد محیطی مرطوب باعث گرانوله شدن و ترمیم سریع زخم می‌شود و یون نقره با خاصیت آنتی مایکروبیال باعث از بین رفتن میکروبها و کاهش عفونت محل زخم می شود . مصرف آن معمولا برای زخم‌های عفونی می باشد و برای پرکردن حفره‌های عمیق به صورت چند لایه می توان آن را به کار برد و قابل برش به سایزهای مختلف می باشد.

روش استفاده از پانسمان های پیشرفته زخم

استفاده از انواع پانسمان پیشرفته زخم مانند پانسمان ماتریکس کلاژن نقره یا دیگر پانسمان ها بهترین اقدام برای مراقبت و بهبودی زخم ها می باشد . ابتدا محل زخم را با محلول نمکی تمیز کنید و شست و شو دهید بعد  زخم را خشک کنید و پانسمان را روی زخم بگذارید و روزانه پانسمان را بررسی کنید و در صورت ترشحات زیاد پانسمان را عوض کنید و در هنگام برداشتن پانسمان هم باز از محلول نمکی استفاده کنید تا محل زخم مرطوب شود و به زخم آسیب نرسد .

 پانسمان بند آورنده سریع خونریزی

یکی دیگر از انواع پانسمان پیشرفته زخم طبا استاپ یا پانسمان بند‌آورنده سریع خونریزی می باشد که این محصول باعث می شود خونریزی را سریع کنترل کند و سرعت انعقاد خون را بالا ببرد و جلوی بسیاری از مرگ های ناشی از خونریزی را می گیرد .

طبا استاپ یک بند آورنده سریع خونریزی است که با پوشش پودری همواستاتیک به فرایند هموستاز خون سرعت می بخشد و ساختار آن طوری است که باعث جذب سرم خون می شود و با ایجاد یک توده مانند لخته خون ایجاد یک مانع فیزیکی می کند . کاربرد آن برای خونریزی های شدید ناشی از دبریدمان زخم ، جراحات و بریدگی و موارد اورژانسی می باشد و از بهترین محصولات زخم برای درمان زخم و جلوگیری از خون ریزی  می باشد .

مزایای استفاده از پانسمان پیشرفته زخم

این پانسمان‌ها خاصیت ضد میکروبی دارد و اثرات آنتی میکروبیال دارند و همینطور خاصیت ضد التهاب دارند و برای التهابهای طولانی مدت زخم ها بسیار مناسب است و باعث کاهش ترشح ساتیوکائین‌های التهابی را در ناحیه آسیب دیدگی کاهش می دهند و همینطور باعث کاهش اسکار خواهند شد و به دلیل کاهش التهاب و مرطوب نگه داشتن زخم پروتئینهای کاهش فعالیت آنزیم های ماتریکس متالوپروتئیتاز در بافت آسیب دیده را دارد و روی ترمیم زخم اثر و سرعت آن را بیشتر می کند و همینطور این پانسمان ها جلوگیری از خونریزی می کنند و خونریزی های شدید را کنترل و باعث بند آوردن خونریزی می شوند .

سخن پایانی

انواع پانسمان پیشرفته زخم مزایای بسیار زیادی دارد و  اکثر افراد از این پانسمان‌ها راضی هستند و برای جلوگیری از عفونت زخم ها و ترمیم و خونریزی کاربرد دارند و جزو بهترین محصولات زخم می باشند به همین منظور شما می توانید با شرکت تریتا ارتباط و از نحوه خرید و سفارش این محصولات  زخم اطلاع حاصل کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
کارشناسان ما آماده‌ی پاسخگویی به هرگونه سوالات شما عزیزان هستند. روی تصویر پروفایل کارشناس کلیک کنید.